Sen se splnil část II

17. prosince 2017 v 11:46 | bluesovka |  Splňte si sen

Včera jsme zahájili cestu po Route 66 a já zdravím účastníky jízdy i dnes.
Jsme stále ve státě Illinois.Počasí je příjemné, všude je hodně zeleně, hlavou mi bleskne, že to tu vypadá jako u nás doma. Mohutnou řeku Mississippi přejdeme po legendárním mostě The Chain of Rocks Bridge z roku1929.Přejíždíme do státu Missouri. Naší zastávkou je St.Louis a proslulý monument Gateway Arch. Malé stísněné kabinky nás donesou na vrcholek oblouku dokončeného roku 1966 a před námi se otevře pohled na celé město. Na řece jsou k projížďce připraveny kolesové parníky, dostavníky lákají k obhlídce města. Abychom všechno viděli, prý potřebujeme tak dva až tři dny - ale to nemáme!
Frčíme přes Arkansas, který je nazýván zemí slunečnic. Jako jediný dochovaný pozůstatek staré Routky je Duhový most, všichni návštěvníci se tradičně zastaví v hospůdce U 4 ženských. Městečko, kterým projíždíme je malé, trochu smutné.Opouštíme Kansas, jsme v Oklahomě a první malá zastávka patří továrně na suvenýry. Překvapilo mě, v jakých podmínkách tam lidé pracovali. Obrovské množství prachu, horko od pecí. Všechny výrobky putují do obchůdků, které celou R66 lemují a jsou zdrojem příjmů. Můj šálek kávy to sice není, ale exkurze byla zajímavá.
A protože k Oklahomě patří kovbojové s kolty proklatě nízko už od roku 1870-1880, musím na závěr dnešní cesty přidat jeden nefalšovaný magický saloon. A o kousek dál, skoro naproti , stojí a stojí už desítky let krásně zachovalá kruhová stodola, dnes sloužící jako muzeum.Milí spolucestovatelé, to je konec dnešní cesty. Zítra se podíváme do Oklahoma City, krajina se nám začne měnit, ale fajn lidi zůstávají po celou dobu putování. Budu se těšit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ╬ Gothic Soul ╬ ╬ Gothic Soul ╬ | E-mail | Web | 17. prosince 2017 v 12:09 | Reagovat

Krásné fotky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama