Sen se splnil část III

19. prosince 2017 v 16:17 | bluesovka |  Splňte si sen
Začátek třetího dílu putování po Mother Road ve Spojených státech strávíme ještě v hlavním městě státu - v Oklahoma City. Moc se nám do velkoměst nechce, spíš nás lákají městečka menší a hlavně všechny ty motýlky,pumpičky a historie R66. Ale jen pro zajímavost se podíváme do Capitolu. Tam sídlí zákonodárci, všude je mramor, čisto, kanceláře senátorů nemají dveře, jen skleněné přepážky. Kabinet je dvoukomorový a my jsme vnikli i na jedno zasedání.

Brr, politiku pryč, hurá dál.. Nabídnu pár momentek z cesty a zajímavost: na jedné ze zastávek jsme navštívili tamní toaletu - neměla dveře, uvnitř hned dva záchody - jeden větší, jeden menší - jako v pohádce o medvědech. Ten menší nebyl bidet, nene. Nějak jsem nepochopila - pro matky s dětmi? pro manželský pár? Úžasný


Typické poštovní schránky a moje oblíbené školní autobusy - school buses. Vlezli jsme dovnitř a zklamání - vůbec nejsou pohodlné, sedíte jak podle pravítka na pěkně tvrdé - skoro lavici.Typická restaurace nabízející snídani - vajíčka,slanina,opečený chlebík. Všude jsou atributy R66, v garážích "poklady" z
časů minulých,obrázky starých filmových hvězd, plakáty, cedulky, hrnečky, tretky, kýče, pes a překvapivě i kisáci.
Specialitou místních zahrádek jsou sádrové srnky - různé barvy a velikosti.


Před sebou máme ještě dnes bizoní farmu a na závěr setkání s indiánskou kulturou. Indiánské ženy prodávají ručně vyrobené korálky a náramky. Vnímám to trochu jako divadlo pro turisty a je z toho smutno.


Ale že toho máme dnes dost ! Navíc se trochu bojíme, kousek od nás se prý pohybuje tornádo. Nebe vypadá hrozivě, tak šup do postelí, dobrou a zase zítra.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama