Sen se splnil část V

28. prosince 2017 v 17:30 | bluesovka |  Splňte si sen
Santa Fe - jak jsem již trochu prozradila minule - to bude dnes první a hlavní město navštíveného státu Nové Mexiko. Město jsem vnímala jako ostrov barev, na dvorcích ručně vyráběná keramika, spousta muzeí, soch, stánků a na ústředním čtvercovém náměstí jsou pod stromy stolky s výrobky z kamenů - hlavně prstýnky, náušnice, náramky. Tady se ženská duše jen klepe. Tady si nemůžete vybrat. Tady je toho tolik...

A tohle už je ráz krajiny. Dlouhé úzké silnice uprostřed horkem vyprahlé pouště, kopce, je teplo a my míříme do největšího města státu, kterým je Albequerque.
Na prohlídku města máme dnes málo času, tak jsme jen jukli do zvláštních hotýlků. Staré vozy samozřejmě nesmí chybět. Mám ráda tuhle tvář země. Jen sloupy, které se táhnou do daleké dáli. Vlaky,které jsou dlouhé stovky metrů a cesta, která míří do Arizony. Příště si uděláme malou zajížďku, protože máme v plánu navštívit Monument Valley - místo, kde se natáčí hromady filmů, protože scenérie je tam úžasná. Nebo že bychom se tam podívali ještě dnes? Tak jo, následující fotky dávají jen tušit, jak rozsáhlá červená země - Údolí monumentů - to je. Setkáváme se i se zástupci indiánů z kmene Navajů, neradi se fotí, ale přeci jen, když se nikdo moc nedívá, tak to zmáčknu...V jednoduché boudě prodávají své výrobky, hlavně šperky s tyrkysem.


Když se vracíme na naši šestašedesátku, zvedá se vítr a blíží se písečná bouře. Projeli jsme, ale příjemný pocit to nebyl.


Večer si povídáme a přidá se k nám dvojice - indiánský pár - který jezdí do Santa Fe za prací. A já dostávám krásný dárek- paní mi na rozloučenou vtiskne do dlaně pár tyrkysových náušnic. Týjo, od pravý indiánky...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | Web | 28. prosince 2017 v 20:35 | Reagovat

Krása, nádhera.
Není v těch naušnicích kus jejich duše uložené na dobu pozdější ?

2 František František | Web | 28. prosince 2017 v 22:16 | Reagovat

Hezký fotečky a krásně to všechno píšeš.Tak se těším na další díl.
Jeden můj kamarád jel před časem z Floridy do Las Vegas.Občas dal fotku na FB a psali jsme si.Jednou mu píšu Jardo vy jste u benzínky a proti je obchod s nábytkem.Jo to souhlasí,jak to víš? No nechával zapnuté GPS na mobilu a Google Maps mi ho našel, tak jsem část cesty "jel " s ním :-)

3 bluesovka bluesovka | 29. prosince 2017 v 13:17 | Reagovat

[1]: fotku náušnic jsem doplnila, rohlíky zvětšila a je čas na kávu..

[2]: ano, s námi taky spousta lidí takhle jela.. dnes asi udělám další den...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama