Sen se splnil část VI

29. prosince 2017 v 17:10 | bluesovka |  Splňte si sen
Ahoj milovníci dálek a aut, po šesté si sedáme na motorky a do doprovodných vozidel, abychom pokračovali v jízdě po legendární Route 66 vedoucí napříč Spojenými státy. Včera jsem své vyprávění zakončila vzpomínkou na náušnice, které jsem dostala od indiánky. Ještě jsem je vyfotila a přiložila k dílu V, aby si někdo nemyslel, že to byl jen výmysl.
A co my - my v poměrně velkém parnu na chvíli zase opustíme 66, protože se jedeme podívat do jednoho z prvních Národních parků USA - čeká nás Grand Canyon na severu státu Arizona . Pět až šest milionů let starý útvar v délce zhruba 450 kilometrů s nejvyšší strmou stěnou o hloubce 1600 metrů. Údolím Grand Canyonu teče řeka Colorado. Můžeme se pustit po cestách do údolí, ale už předem říkám, že to je sestup náročný i pro zkušené turisty.Všude po nás pokukují roztomilé ochočené veverky. Odvážlivci se mohou nad kaňonem prolétnout v helikoptéře.


Lidí je tu obrovská spousta, babylon jazyků, parkoviště plná aut a je to fakt výška a rozloha. Pokochali jsme se a přiznáváme, že už se nám zase stýská po naší stařence silnici. Dlouho to netrvá, jsme zpět a duše staromilce dostává svůj příděl ze starých časů.V městečku jsme se podívali do starého holičství s asi milionem navštívenek z celého světa po zdech. Dodnes se tam nechávají muži holit na starodávném křesle - trochu vypadá jako mučící nástroj.

Vydržte ještě jednu starou garáž a zasloužený spánek a pak - spokojeni - pojedeme dál do dalších malých měst. Třeba Oatman - tam bylo hezky. Všude si sami pochodovali oslíci, strkali hlavy do obchodů, nechali se drbat a překáželi, když se objevila chvilka k dobré fotce. Pěkné zachovalé westernové městečko jsem ale neměla šanci vyfotit celé, všude jsou kromě oslíků i auta. Kdyby stará, ale jsou to nové vozy a to mě štvalo.


Vypadá jako pes český, že.. míříme k Oatmanu.

Většinou mi to nedá a jdu se podívat i tam, kde končí hlavní ulice. A taky většinou mě nepřekvapí, že tam už to tak hezké bývá. Platí to všude.
Končíme s oslíky, nabíráme benzín a převlékáme se - cesta přes poušť mi přinesla úplně propocené všechno.. Jak to můžou vydržet kluci v kožených oblecích nechápu. Spíme ve Flagstaffu, kde si jako obvykle večer shrneme co jsme všechno viděli. Já vymažu nepovedené fotky a chystám se na zítra. Ráno totiž odjedeme do Las Vegas. Tam přespíme a připravíme se na to, že náš sen pomalu končí, naplňuje se a míří do posledního státu - Californie. Tak dobrou, i když dnes mě obzvlášť mrzí, že jsem nemohla použít všechny fotky z cesty, to byla úroda, to byla smršť a paráda ...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 29. prosince 2017 v 17:36 | Reagovat

To máš dobré! :) Závidihodné. :)

2 František František | Web | 29. prosince 2017 v 21:39 | Reagovat

Zajímavé postřehy.Moooc.A u fotek si umím představit jaké maximální to bylo.
Díííky!
:-)

3 beallara beallara | 30. prosince 2017 v 7:55 | Reagovat

No je to jako kdybych vypadla ze starého amerického filmu a procházela se ulicemi, kde se zastavil čas. Nádhera, má to atmosféru.

4 bluesovka bluesovka | 1. ledna 2018 v 10:08 | Reagovat

Milí spolucestovatelé, díky za váš čas strávený se mnou na cestě. Bylo to fajn a přeju do roku 18 jen samé vydařené cesty!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama