Těžký život rodiče

3. února 2018 v 12:42 | bluesovka |  Myšlénky
Vařím si kávu a cítím, že motýli v žaludku přestali poletovat. Včera v noci jsem se probudila a myslela na svoji Mladší dceru. Nemohla jsem usnout, cítila jsem strach. Strach z těch druhů strachů, které nedovolí dál spát. Moje Mladší je dospělá křehká a citlivá dívka. A přitom silná. Dokázala si najít svou cestu, žije svůj život. Jsem na ni pyšná, dokáže řídit druhé lidi a dělá to dobře. Jen cena za dobře odváděnou práci je vysoká - nemá čas se pořádně najíst a váha jde dolů. Toho úbytku váhy jsem se lekla a ráno po probdělé noci se svěřila se svým strachem dceři Starší. Ne že by ona byla bůhvíjaký silák - v podstatě je to fyzicky kopie Mladší s pár kily navíc. Také je to silná povaha, náročná na sebe i na druhé a velmi schopná. Obětavá maminka, která mi dala dvě vnoučata. Povahově je ráznější, vše řeší fik sem fik tam. A nakonec se právě ztracená kila Mladší stala důvodem poměrně vášnivé - co vášnivé - prudké hádky mých dcer. Starší nastoupila, aby hájila svou pravdu a Mladší statečně a důrazně argumentovala. A já, matka? Seděla jsem tam jak pecka, pomalu mi rudly tváře a neřekla jsem ani slovo. Ani jedné ani druhé, jen jsem si uvědomovala, jak mají obě svým způsobem pravdu. Jak je ale důležité poslechnout si argumenty, důvody, vysvětlení. Jak ta moje Mladší je vlastně velmi samostatná a rozumná bytost. Jak ale někdy chybí pochopení, když nežije s námi, ale sama sto kilometrů od nás a domů jezdí jen občas. Uvědomila jsem si, jak se někdy nechám strhnout argumenty Starší. Přiznala jsem si to, i když jsem probrečela několik kapesníků. Úplně mě hádka mých dětí skolila a já nechtěla svým postojem ublížit ani jedné ani druhé. Vím, že tohle dilema prožívají i moje přítelkyně-matky. Jak je hádky jejich dětí dokážou vysát, jak se kvůli dětem často trápí.
Vše skončilo tak, že holky si vše vyříkaly a Starší s vnučkou ode mě odešla domů. Já s Mladší ještě popila čaj a kafe a snažila se jí vysvětlit, jak vše prožívám a co si uvědomuji. Bolelo mě, když odcházela, tentokrát jsem ji moc pustit nechtěla, chtěla jsem s ní být. Starší pak večer volala a i jí jsem se svěřila, že se stydím za svoje mlčení, ale co vlastně prožívám a cítím. A překvapila mě - i ona přiznala, že nebylo všechno úplně fér. Ulevilo se mi, i když dnes ráno moje první myšlenka patřila Starší a Mladší.
I když je každá z mých holek jiná, mám je stejně ráda a jsem tu pro ně. Jsou základnou mého života a vždycky byly. Vždycky budu a nakonec - když tady tak sedím a píšu - tak si říkám, dobře za to, co jsme si řekly.
Před chvílí jsem si pustila muziku tak, že se otřásal celý barák. Zaujala jsem taneční pozici jak za mlada a pěkně si zatrsala. A už mám zase sílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | 3. února 2018 v 21:48 | Reagovat

Na co trsas ???
Ja jsem si ted stahla posledni pisnicku linkin park / me ty mladi kluci neprestanou bavit / a taky jsem si radne hodila bokem ???  :D  :D  :D  :D  ???
Jen ta zabalena noha neni optimalni, klouze to :-D

2 František František | Web | 3. února 2018 v 22:12 | Reagovat

Bluesovko Tvoje životní příběhy mě nutí přemýšlet sám nad sebou. A teď bych si taky trsnul ale mám se 14 dni šetřit a tak si jen tak pobrukuji s radiem Oldies :D  ;-)

3 Beallara Beallara | 3. února 2018 v 22:27 | Reagovat

[2]: Frantisku, nebud mekota a koukej trsat taky.
Normalne se mi nekam ztratil tvuj komentar u me, asi taky tanci :-D

4 bluesovka bluesovka | 4. února 2018 v 9:15 | Reagovat

[1]:

[2]: Mí milí přátelé lazaři, díky za komentář. Včera mě postavilo na nohy Krev a rokenrol.Jinak je to jižanský blues a tvrdší rock, proto poslouchám pořád Radio Beat. Františku, dík, pořád si něco uvědomujeme a přemýšlíme, já to mám taky tak. A tancuj, aspoň horní půlkou těla   :-D :-)  :-) lalalala

5 František František | Web | 5. února 2018 v 23:30 | Reagovat

[3]: A víš že jsi mě Simčo rozesmála.Do teď to se mnou bylo ode zdi ke zdi.Mrknu kdy dělá Míra Stoletou diskotéku :-D

[4]: Přesně jak říkáš ,rozhýbal jsem dnes tělo a udělal masakr s motorovou pilou:-) Teď to v krbovkách pěkně hřeje

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama